Jak to ten náš kabrňák Zeman nandal tý Čáslavský...

že jí to ale vmetl do tváře ten, co byl v KSČ až do roku 1970 (museli ho vyrazit, sám by jinak neodešel), tedy nejen po zbabělém podpisu v Moskvě, ale dokonce po ještě zbabělejším zločineckém Dubčekově podpisu pendrekového zákona (1969) a po perzekucích a nasazení armády, VB a milicí po srpnu 1969, to je chucpe!



Byly zrušeny mnohé organizace (některé již podruhé), například (Junák, Sokol, K-231, KAN, kulturní spolky a jiné. Byly zrušeny nejen tzv. polednové reformy z ledna 1968 ale i reformy provedené před rokem 1968 (Nová hospodářská soustava, poměrně mírná cenzura, liberální výuka na školách, relativní umělecká svoboda ve filmu, divadle atd). V Bezpečnosti, armádě, odborové organizaci a v nezrušených zájmových organizacích a složkách Národní fronty byly provedeny důkladné čistky. Kádrování z hlediska postoje v roce 1968 vytrvalo po celou dobu normalizace. A Milošek dřepěl v KSČ

16. října 1968 byla podepsána smlouva "o dočasném pobytu sovětských vojsk" uzákoňující přítomnost sovětské armády na území Československa. Smlouva byla poté schválena Národním shromážděním. Pro hlasovalo 228 poslanců, 10 se zdrželo a proti byli pouze čtyři: František Kriegel, František Vodsloň, Gertruda Sekaninová-Čakrtová a Božena Fuková. Armáda SSSR z Československa odešla až po skončení komunistického režimu, poslední sovětští vojáci odjeli roku 1991; koncem 80. let bylo v ČSSR umístěno 73 500 sovětských vojáků ve více než 80 posádkách. A Milošek dřepěl v KSČ.
Po rozsáhlých demonstracích ve dnech 18.-21. srpna 1969 předsednictvo Federálního shromáždění 22. srpna 1969 přijalo zákonné opatření č. 99/1969 Sb. (tzv. pendrekový zákon), které umožnilo tvrdě postihovat účastníky demonstrací a kohokoli, kdo "narušoval socialistický společenský řád". Zákon podepsali Svoboda, Dubček a Černík. A Milošek dřepěl v KSČ.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Trump se pasoval na odborníka na obchod.